Nikola TESLA

Nikola TESLA

1891 yılında Tesla tarafından Tesla Bobini’nin icat edilmesi ile birlikte, daha yüksek frekanslarda daha yüksek voltajlı akımların tıbbi amaçlarla kullanımı mümkün hale gelmiştir.

Birkaç amper yükseltilmesi mümkün olan Akımların (Tesla akımı) sahip olduğu derinlik etkisinden dolayı insan vücuduna yönelik herhangi bir zararı söz konusu olmamaktadır. Öyle ki bu akımlar tıpta kullanılabildiği (diyatermi akımları) gibi insan vücudu içerisinde de akış halindedir.

Robert Conelly’e göre, Tesla’nın yüksek öğretim kurumlarından dışlanmasının nedeni geliştirdiği elektroterapi cihazlarıdır. Tesla hem üniversitedeki öğrencilerin hem de hastanelerdeki hastaların yalnızca sağlıklarını korumaları için değil, aynı zamanda daha zeki, daha akıllı ve daha güçlü olmaları ve yaşam sürelerinin uzatılabilmesi için Tesla bobininin kullanılabileceğini öne sürmüştür.

On dokuzuncu yüzyıldan Yirminci yüzyıla geçerken, Niagara Şelalesi’nden elektrik elde etme yarışı Edison ve Tesla arasında bir savaşa dönüşmüştü. Edison, elektrik akımı verilerek öldürülen filleri filme alarak, Tesla’nın alternatif akımının insanlar için son derece tehlikeli olduğunu göstermeye çalıştı. Edisonun bu iddialarının asılsız olduğunu göstermek adına Tesla hastalıkları tedavi etmede kullanılan yüksek frekans makinelerini geliştirdi ve alternatif akımın hemen hemen tüm hastalıkların tedavisinde kullanılabileceğini kanıtladı. Tesla, yüksek frekanslı akımların insan vücudundan güvenli bir şekilde akıp geçtiği nefes kesici elektrik gösterileri sunarak bunu göstermiştir.

Tesla, işin sırrını, elektroterapi eğitimi veren yüksek ve özel okullarda “elektrik dalgaları ya da titreşimler yoluyla ortaya çıkan, örneğin, sinir hücreleri arasındaki elektrik iletimi gibi, belirli özelliklere sahip etkilerde yani elektrik enerjisinin statik ve dinamik biçimlerde dönüşümlü olarak alternatif bir şekilde gerçekleştirdiği geçişimde” gizli olduğunu öğretmiştir. Tesla, bir Tesla bobini kullanarak ortaya çıkarılan farklı frekanslarda salınım yapan ve titreşen alternatif elektromanyetik alanların nasıl kullanılacağını açıklamıştır. Bu bağlamda Tesla’nın şu ifadesine dikkat çekmek yerinde olacaktır: “Eğer evrenin sırlarını bulmak istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim açısından düşünün!”.

Nikola Tesla nın Patentli "Tesla Bobinleri” manyetik alanı tıbbi ve sağlık ekipmanları bir hayli popülerleşmiştir.

Tesla’nın tamamlayıcı iyileştirme frekansı tedavisi ile hastalıkların iyileştirilebileceğine ve hastalıklara sebebiyet veren mikroorganizmaların ve EMA (elektromanyetik alan) radyasyonunun zararlarının önüne geçilebileceğine dair başarılı yöntemler geliştirdiği hem kendi tarafından hem de bir çok doktor tarafından kabul edilmiş bir gerçektir. Tesla, “Yüksek Frekans Cihazı” adını verdiği cihaz ile insan vücudunda ozon üretimini gerçekleştirmeyi başarmış ve bu cihazın hastanelerde kullanımını sağlamak üzere üretim yapmayı amaçlayan “Tesla Ozon Şirketini” kurmuştur. Tesla, ozonlanmış zeytinyağı üreterek, bunu çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanmaları için doktorlara satmıştır.

İlerleyen süreçte Sovyet bilimadamları, Tesla’nın geliştirdiği tıbbi yaklaşımları kendi tıbbi sistemleri ile uyumlaştırmak adına frekans, dalga türü ve uygulama yöntemlerini geliştirmişler. Böylelikle, elektromanyetik alanlar “darbeleme” yönteminin kullanılmasıyla daha işlevsel bir hale getirilmiştir. Uygulanabilir elektromanyetik alanın gücünün ölçü birimine Tesla’nın adı verilmiştir. Sovyetler Birliğinde, elektroterapi bağlamında kapsamlı deneysel çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Oldukça iyi bir şekilde işlediği gözlemlenen ve herhangi bir yan etkisine rastlanmayan Tesla’nın elektromanyetik alan tedavisinin çeşitli türevleri bir çok hastane ve klinik tarafından istifadeye sunulmuştur.

BİZİ TAKİP EDİN :